Catfish and the Bottlemen – The Ride

catfish_and_the_bottlemen__ride

Catfish and the Bottlemen – The Ride (2016) Capitol Records

smoothstar2smoothstar2smoothstar2smoothstar0smoothstar0

 1. 7
 2. Twice
 3. Soundcheck
 4. Postpone
 5. Anything
 6. Glasgow
 7. Oxygen
 8. Emily
 9. Red
 10. Heathrow
 11. Outside

Nagrania  kapeli Catfish and the Bottlemen szturmem zdobyły serca brytyjskiej publiczności. Drugi studyjny krążek chłopaków z walijskiego miasta Llandudno „The Ride” od razu doszedł do 1. miejsca listy przebojów w UK. Jednak większość krytyków muzycznych specjalnie nie jest zachwycona tym materiałem, określając go muzyką dla festiwalowych mas. Ciężko nie zgodzić się z dziennikarzami, gdyż „The Ride” może się momentami nawet bardzo podobać, ale jak mówił Arystoteles „nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa”.

Najnowsze dzieło Catfish and the Bottlemen jest  świetnie zrobione i momentami bardzo przebojowe („Soundcheck”, „Postpone”,”Anything”).  Jest to też dzieło zachowawcze i rzemieślnicze przez co nie wzbudza zachwytów. Ponadto słuchacze, którzy odrobili lekcje z indie rocka z ostatnich 10 lat, wytykają też zespołowi zbytnie inspirowanie się Oasis oraz The Kooks, co raczej nie jest powodem do chluby dla Walijczyków.

Podsumowując „The Ride” trzeba uczciwie stwierdzić, że muzycy odwalili kawał dobrej, aczkolwiek mało pasjonującej roboty. Warto też mieć na nich oko, gdyż prawdopodobnie będą z nich ludzie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o