Miley Cyrus – Younger Now

Miley Cyrus – Younger Now (2017) RCA

smoothstar2smoothstar2smoothstar2smoothstar0smoothstar0

01. Younger Now – 4:08
02. Malibu – 3:51
03. Rainbowland (nagrany wraz z Dolly Parton) – 4:25
04. Week Without You – 3:44
05. Miss You So Much – 4:53
06. I Would Die for You – 2:53
07. Thinkin’ – 4:05
Bad Mood – 2:59
Love Someone – 3:19
She’s Not Him – 3:33
Inspired – 3:21

Gwiazdka

Co interesującego może zaoferować fanom dobrego popu Miley Cyrus? – pytają Internauci na przeróżnych forach i portalach muzycznych. Ludzie zadający to pytanie mają na pewno w pamięci obraz piosenkarki sprzed lat. Miley była już księżniczką Disneya. Była też kontrowersyjną celebrytką, która za wszelką cenę chciała zerwać z dziecięcym wizerunkiem. W tym czasie z uśmiechem na ustach opowiadała o swoim uzależnieniu od marihuany oraz lesbijskich związkach.

Młoda gwiazdka od kilku dobrych lat ma jednak do zaoferowania fanom dobrej muzy o wiele więcej niż się wydaje laikom. Płyta „Bangerz” zawiera kilka naprawdę świetnych piosenek, pokazujących kunszt wokalny oraz talent muzyczny piosenkarki. Album stał się słynny dzięki kontrowersyjnemu teledyskowi do numeru „Wrecking Ball„, gdzie artystka pojawiła się zupełnie naga na wielkiej metalowej kuli.  Jednak fani kochają Miley nie za teledysk tylko za utwory „Drive„, „FU„, „Rooting for My Baby„, „On My Own” czy wspomniane „Wrecking Ball”, które pokazały wielką wyobraźnię muzyczną Cyrus. Wokalistka sprawnie połączyła w tych utworach elektronikę, soft rock, hip-hop i zaprezentowała nowocześnie brzmiący i intrygujący pop.

Później była eksperymentalna płytka „Miley Cyrus & Her Dead Petz” nagrana z psychodelicznym zespołem The Flaming Lips, która co nie  dziwne przepadła bez echa na rynku.

Nowy album

Wydany niedawno „Yunger Now” to szósty studyjny album Miley, gdzie artystka prezentuje numery zainspirowane głównie rockiem oraz muzyką country. Jest to zdecydowanie jej najrówniejszy album, aczkolwiek nie zawierający tak kozackich utworów jak „Wrecking Ball”. Co ciekawe druga część płyty robi zdecydowanie lepsze wrażenie niż jej początek.

Wybrane do promocji płyty kawałki  „Younger Now” oraz „Malibu” ukazują Miley jako muzyczne wcielenie mrocznej i owianej złą sławą Courtney Love. Ciekawostką jest, że zespół wdowy po Cobainie – Hole ma w swoim dorobku piosenkę zatytułowaną „Malibu„. Utrzymany w estetyce country numer „Rainbowland” może natomiast zainteresować jedynie Amerykanów  lubujących się w tego typu kowbojskich klimatach.

Natomiast wszystkie piosenki na „Younger Now” począwszy od „Thinkin'” to pop-rock na najwyższym poziomie. Jest to idealna muzyka dla słuchaczy komercyjnych stacji radiowych, kochających dobre melodie. W tej części płyty Miley wyszły wszystkie utwory, zarówno te bardziej żwawe jak „Love Someone” oraz spokojniejsze „She’s Not Him” i „Inspired”.

Reszta krążka jest do zapomnienia, jednak Cyrus dzięki „Younger Now” jest na prostej drodze do tego, by w przyszłości walczyć o tytuł największej gwiazdy amerykańskiej sceny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o